Simge Muhendislik Danışma Hattı
+90 (216) 481 83 44
PİMAPEN S-7500 FANTASIA, 75 mm genişliğinde ve 6 odacıklı tüm ana profilleri ile Türkiye'de ilk ve tek olmanın ayrıcalığını taşımaktadır. PİMAPEN S-7500 FANTASIA, 3'lü (iç-orta-dış) contalama sistemi ile gelen mükemmel ısı, ses, toz, hava ve su yalıtımı sayesinde kullanıcılarına konforu ve tasarrufu beraberinde getirir.

PİMAPEN S-7500 FANTASIA'nın üstün yalıtım özellikleri, her türlü iklim koşulunda sorunsuz kullanımını sağlar. Kasa+Kanat yüksekliğinin 110 mm olması, tüm pencere boyutlarında profil yüzeyinin daha az görünerek daha geniş görüş açışı ve daha aydınlık mekanlar yaratılmasına olanak verir. S-7500 FANTASIA profilleri özel tasarımı sayesinde yüksek statiğe sahip destek sacları kullanılarak, büyük açıklıklarda görüş alanı daraltılmadan geniş cam yüzeyli kapı ve pencerelerin uygulanmasına olanak sağlar. Sistem, her türlü kapı ve pencere çözümüne imkan veren çeşit zenginliğine sahiptir. PİMAPEN'in pervaz, parapet, köşe dönüş profili, bağ profili gibi tüm yardımcı profillerine tam uyumludur. PİMAPEN S-7500 FANTASIA dekoratif çıtaları ve yuvarlatılmış hatları sayesinde kullanıldığı yerlere teknolojinin yanı sıra estetik bir görünüm de kazandırır.
PİMAPEN S-7500 FANTASIA
 
   
   
SERİNİN BAŞLICA ÖZELLİKLERİ
- Kapı profilleri dahil tüm ana profilleri 70 mm genişliğindedir.
- Tüm ana profilleri (kapı profili hariç) 5 odacıklı olduğundan, üstün bir yalıtım sağlar.
- Eğimli yapısı ve profil köşeleriyle cam çıtalarının yuvarlak hatlı olması sayesinde, çok daha estetik bir görüntü sergiler.
- Kanat profili entegre damlalık sistemine sahiptir.
- Kasa-kanat yüksekliği teknik ölçülerin izin verdiği 109,5 mm’ye kadar azaltılan bu sistemde cam alanı arttığından, geniş görüş alanına olanak verir.
- Destek sacı odası, geniş açıklıkları geçebilecek biçimde büyük bırakıldığından gerekli atalete sahip destek sacı kullanımına olanak verir.
- İç ve dış contalamadan oluşan 2’li contalama sistemiyle üst düzeyde ısı,ses, su ve hava yalıtımı değerlerine sahiptir.
- Kasa ve kanat destek sacları ortaktır.
- Kanat ve kilitli kapı profilleri 16 mm lama genişliğinde ispanyolet yatağına sahip olduğundan her türlü ispanyolet sistemi kullanılabilir.
- İspanyolet sitemi üreticileri tarafından çok yaygın olarak kullanılan ve rahat kilitleme olanağı sağlayan 13 mm kilitleme ölçüsüne göre tasarlanan kanat ve kapı profillerine sahiptir.
- Diğer serilerde kullanılan yardımcı profillerle uyumludur.
- Isı geçiş katsayısı: U profil =1,16 W/m 2K U pencere = 1,7 W/m 2K (U cam = 1,8 W/m 2K değerinde camla birlikte kullanıldığında)
- İçe ve dışa tamamen kaplama yapılabilir.
- İçe ve dışa açılan iki ayrı kapı profili vardır.
- Profil iç yüksekliği, görüntü simetrisi sağlayacak biçimde yapılmıştır.
- Özel tasarımı sayesinde dar pencerelerde bile kanat hiç zorlanmadan kolayca açılır.
- 20mm ve 24 mm genişliğindeki camlarda kullanılan cam çıtaları, contanın çıtaya yapışmasını sağlayan post coex metoduyla üretilmektedir. Bu çıtalar ayrıca, conta boşluğu daha az olduğundan, daha üstün bir sızdırmazlık özelliğine sahip olmasını sağlıyor.
- Su tahliyesini kolaylaştırmak üzere, su yatağı yüksekliği 4 mm olarak tasarlanmıştır ve eğimli yüzey su yatağının ortasından başlamaktadır.
- Kasa profilinde kanal kapama profili bulunmaktadır.
- Dar kanatlar arasında bini profili kullanılmasına gerek olmadığı için çift kanat genişliği daha dar ve dolayısıyla da görüş alanı daha geniştir.
- Dar kanatlarda çift kanat kapama profilleri sayesinde iç kısımlarda tam bir simetri sağlanır. İç kapama profili aktif kanata ray kilipsi ile takılır.
 
UYGULAMA DETAYLARI
-S-7000 Maximis profilleri, İç ve dış contalamadan oluşan 2’li contalama sistemiyle üst düzeyde ısı,ses, su ve hava yalıtımı değerlerine sahiptir.
-Eğimli yapısı ve profil köşeleriyle cam çıtalarının yuvarlak hatlı olması sayesinde, çok daha estetik bir görüntü sergiler.
-Kanat ve kilitli kapı profilleri 16 mm lama genişliğinde ispanyolet yatağına sahip olduğundan her türlü ispanyolet sistemi kullanılabilir.
-Kasa ve kanat destek sacları ortaktır.
Ürün Çeşitlerini firmamızdan bulabilirsiniz...
pimapen, alüminyum doğrama, aliminyum doğrama, aluminyum doğrama, motorlu panjur, alüminyum küpeşte, alüminyum pencere, alüminyum profil, balkon camlama, küpeşte, duşakabin, kış bahçesi, pencere sistemleri, pimapen bayileri, pimapen fiyat, sineklik, pimapen pencere, pimapen yetkili bayileri, pimapen üretici bayiler, ısıcam, simge mühendislik, demontable ofis bölmeleri, jaluzili ısıcam, jaluzili plise perde, fotoselli kapı, duş kabini, sineklikler, pimapen fiyatları 2012, menfez, anadolu yakası pimapen bayileri, kadıköy pimapen, üsküdar pimapen, bostancı pimapen, ümraniye pimapen.