Simge Muhendislik Danışma Hattı
+90 (216) 481 83 44

PANJUR ÇÖZÜMLERİ

 

Türkiye`deki konut, işyeri ve diğer yapı sistemlerinin ayrılmaz bir parçası haline gelmiş olan panjur sistemleri, gelişen teknolojinin getirdiği yenilikler sayesinde, yeni kimliklere bürünmekte, ilave fonksiyonlara ve farklı görünümlere ulaşmakta ve böylece geçmişteki kullanım alanlarına yenilerini eklemektedir. Günümüzde panjur sistemlerine duyulan ihtiyacın sebepleri kısaca şu şekilde özetlenebilir;
 

› Güneş koruması
› Isı izolasyonu
› Ses izolasyonu
› Güvenlik (konut, işyeri)
› Mahremiyet
› Estetik değer

 

Panjurlar her eve stil, güvenlik ve güneşten korunma sağlarlar. Bunlara ek olarak odanızda gölgelendirme veya arzu ettiğiniz herhangi bir yerde tamamen mahremiyet alternatifleri sunar. Kış ayları boyunca evinizi soğuktan koruyacak, yazları ise güneşin göz kamaştırıcı ışığını ve sıcaklığını azaltacaktır. Panjurlar ayrıca dışarıdan gelen gürültünün de büyük ölçüde azaltılmasını sağlarlar.

İster manuel, ister motorlu olsun panjur sistemleri yaşam alanlarımızın vazgeçilmez parçaları olmuştur.

Bir motorlu panjur ve kontrol sistemi kullanarak sahip olabileceğiniz avantajlar:

Isı ve Ses Yalıtımı :
Yüksek kaliteli poliüretan köpük dolgu panjur profillerinin sessiz bir şekilde hareket etmesine yardımcı olup aynı zamanda ısı ve ses yalıtımında etkendir.

Özgün Dizayn :
Panjur profillerimiz her türlü cepheye ve mimari yapıya uygulanabilecek şekilde, geniş renk alternatifleriyle son derece zarif bir biçimde üretilmiştir.

Dayanıklılık :
Panjur sistemlerimiz yüksek kalite ve ileri teknoloji ile üretilmektedir. Bu da panjurlarımıza değişik alanlarda kullanım kolaylığı ve son derece zevkli bir görünüm kazandırmaktadır. Bu üstün dayanıklılık ve profildeki tatlı eğim özellikle geniş ve büyük panjurlarda bir avantaj sağlamaktadır. Bu özellikleri Dortmund`da bulunan ürün inceleme merkezinde sınanmış ve Bundesverband Rolladen und Sonnenschutz tarafından onaylanmıştır. Fonksiyonel güvenlik ve uzun ömürlülük ürünlerimizin kalite göstergesi olmuştur.

Hırsıza Karşı Önlem :
Kullanılan alüminyum levhaların kalınlığı, oldukça etkili bir dayanıklılık sağlamaktadır. Bu da hırsızlara karşı önemli bir koruyucu faktör oluşturmaktadır. Böylece Simge Mühendislik ürünleri darbeye dayanıklı olup, güvenlik konusunda tam bir garanti verir.

Uyumlu Yüzey :
Panjur profillerimiz yüksek seviyede çizilmezlik, ışık sızdırmazlık özellikleriyle donatılmıştır. Yoğun hava kirliliği, mekanik zorlama ve uzun süreli güneş ışığı bu kalın koruyucu tabakaya zarar veremez.

Panjurlarınızı çalıştırmak için bir Somfy motor ve kontrol sistemi kurmanın size sağlayacağı avantajlar:


Daha fazla konfor :
Motorlu sistem sayesinde kepenkleriniz sorunsuz bir şekilde açılır ve kapanır.
Panjurunuzu uzaktan kumandanıza yapacağınız tek bir dokunuşla kontrol edebilirsiniz.
Motorlu sistem lamel dengesini mükemmel şekilde korur ve panjurunuzun ömrünü uzatır.

Daha fazla güvenlik :
Panjur kapandıktan kısa bir süre sonra kilitlenir. Açılmaya çalışıldığında ise motor buna karşı koyar. İstenmeyen misafirlerin içeri girmesi imkansızdır.

Koruma:
Panjur kapanırken bir engelle karşılaştığında durur ve geri açılır. (fotosel sayesinde)
Elektrik kesintisi durumunda, entegre debriyaj ve fren sistemi sayesinde motorlu panjur sorunsuz olarak açılır.
Birçok lamel ve panjur tipiyle uyumlu çalışır 
Somfy motor ve otomasyon sistemleri pazardaki bütün lamel ve panjur tipleriyle uyumludur. Perforeli, transparan kepenkler ile mağaza kepenkleri ve mağaza vitrinlerinde kullanılan sarmal kepenkler, hatta belirli bir bölgeyi sıcaktan ve tozdan korumaya yarayan kepenkler için de motorlu çözümler uygulanabilir.

Ürün Çeşitlerini firmamızdan bulabilirsiniz...

pimapen, alüminyum doğrama, aliminyum doğrama, aluminyum doğrama, motorlu panjur, alüminyum küpeşte, alüminyum pencere, alüminyum profil, balkon camlama, küpeşte, duşakabin, kış bahçesi, pencere sistemleri, pimapen bayileri, pimapen fiyat, sineklik, pimapen pencere, pimapen yetkili bayileri, pimapen üretici bayiler, ısıcam, simge mühendislik, demontable ofis bölmeleri, jaluzili ısıcam, jaluzili plise perde, fotoselli kapı, duş kabini, sineklikler, pimapen fiyatları 2012, menfez, anadolu yakası pimapen bayileri, kadıköy pimapen, üsküdar pimapen, bostancı pimapen, ümraniye pimapen.